gototopgototop
Сьогодні Понеділок, 17 черв. 2019
Знаходишся в: Home Інформація Опис і характеристика ГБО Як знизити витрату пального?
Як знизити витрату пального? PDF Друк e-mail

У наш час вартість пального зростає з кожним днем. Тому для водіїв автомобілів ми хочемо запропонувати кілька варіантів досить пристойної економії пального.

Перше, що потрібно зробити - замінити повітряний фільтр і проконтролювати положення стрілки покажчика температури охолоджуючої рідини. Якщо стрілка знаходиться нижче середини, ні про яку економію палива не може бути й мови. Такі показники — це вже привід для того, що Вам потрібно звернутися в автомайстерню, а особливо це стосується бензинових двигунів з упорскуванням палива.

 

 

Припустимо, Ви зробили все запропоноване вище, але витрата палива автомобіля Вас все одно не влаштовує. Тоді потрібно виміряти вміст окису вуглецю (СО) у вихлопних газах у режимі холостого ходу, приблизно при 2000 об/хв - 3000 об/хв. Це потрібно для того, аби визначити перевитрату палива у двигуні. Рівень вмісту СО (CO при їзді на газі значно менший) в режимі холостого ходу повинен бути близько 0,1% (зазначено на табличці під капотом), а при 200-300 об/хв - у два рази більше, ніж значення рівня СО на холостому ходу. Якщо це показники не відповідають цьому, тоді варто звернутися до фахівців. Адже виходячи з усього, у Вашому авто - проблеми з двигуном або його системами керування. Якщо ж рівень СО у нормі або менше норми, причину підвищеної витрати палива шукайте в іншому.

 

Це можуть бути як не достатньо накачані шини, заклинювання гальм, так і «дірка» в паливній системі, погана аеродинаміка і т.д. Якщо автомобіль - з коробкою-автоматом, запам'ятайте, скільки обертів показує тахометр при швидкості 100 км/год, а тоді зверіться до фахівців. Можливо, у Вашому авто не включається підвищена передача.

 

Та як би Ви не економили пальне, зберігаючи в належному технічному стані авто, спосіб їзди може звести до нуля усі ваші намагання. Важливо стежити за плавним рухом транспортного засобу під час їзди, вибирати ті ділянки дороги, які не спричиняють поштовхів і різких рухів.

Ось основні поради, як зекономити витрату палива:

1. Не купуйте важкий автомобіль. Відомо, що кожні 500 кг ваги Вашого авто споживають приблизно 700 літрів бензину в рік (при нормі пробігу 20 тис. км на рік). Це означає, що якщо Ваше авто важить 1000 кг, за рік Ви спалите близько 1400 літрів палива, якщо він важить 1500 кг - 2100 літрів і т.д.

 

2. Регулярно обслуговуйте автомобіль. Справний, але розрегульований автомобіль витрачає палива на 10% більше (як на газі, так і на бензині).

 

3. Щоденна перевірка і, у разі потреби, підкачування шин, дасть можливість зекономити пальне як мінімум 1л на 100 км. Стежите за тиском у колесах. Більше 2/3 автомобілістів їздять на колесах із заниженим тиском, у той час, як відомо, зниження тиску з 2,0 кг/см 2 до 1,5 кг/см2 призводить до збільшення витрати палива приблизно на 3%. Вимірювати величину тиску в колесах краще в охолодженому стані.

4. Стежте за правильним регулюванням коліс («розвал-сходження» коліс).

 

5. Не перевозьте зайвого вантажу. Кожні зайві 50 кг вантажу викликають перевитрату палива приблизно на 2%.

6. Увімкнений кондиціонер збільшує витрату палива приблизно на 10%.

 

7. Відкриті вікна при швидкості автомобіля понад 50 км / годину також призводять до підвищеної витрати палива. Величина перевитрати залежить від того, наскільки ці вікна відкриті та яка швидкість автомобіля.

 

8. Кожне гальмування призупиняє наступний розгін, це, в свою чергу, викликає велику витрату палива. Якщо ви бачите, що через два-три автомобілі попереду запалилися «стопи» - заберіть ногу з педалі акселератора.

 

9. Не тримайте ногу на педалі гальма під час руху.

 

10. Не утримуйте автомобіль на схилі за допомогою педалей зчеплення і акселератора. Для цього є ручне гальмо.

 

11. Краще їхати повільно й плавно, ніж різко рушати та гальмувати. Особливо часто ця помилка помітна у водіїв в заторах, де вони дотримуються принципу: «головне, нікого не пропустити поперед себе».

 

12. Вранці не прогрівайте двигун повністю (це стосується  автомобілів на бензині). Як тільки стрілка показника температури зрушилася з місця, тоді можна їхати. Але при цьому педаль газу треба натискати повільно, до тих пір, поки двигун повністю не прогріється.

 

13. Правильно вибирайте передачу. На високій передачі, якщо ви повністю натисните педаль газу, нормального розгону не вийде, отримаєте лише перевитрату палива.

 

14. Не їдьте занадто швидко. Для автомобілів 80-х років випуску витрата палива при 110 км/год на 25% більша, ніж при 90 км/год.

 

15. При зупинці більш, ніж на хвилину одразу глушіть двигун.

 

16. Чим різкіше Ви натискаєте на педаль газу, тим більшою буде витрата палива.

 

 

17. Пам'ятайте! Будь-яке зниження потужності двигуна призведе до високої витрати палива.

 

Опитування

Ваше ставлення до ГБО?!
 

Ціни на паливо